Odložit mobilní telefon, vypnout počítač a vyběhnout s dětmi na zahradu je to nejlepší, co jim můžete nabídnout. Nežli ztrácet drahocenný čas virtuální realitou, mnohdy s negativně laděným podtextem pod dotykovými displeji, nabídněte dětem realitu skutečnou.
Hrací stůl – rozložte do vhodného místa zahradní nábytek, aby se tu dalo odložit občerstvení a zároveň hrát karetní a deskové hry. Stůl se hodí například pod pergolu či pod stříšku altánu. Někdy ale postačí docela obyčejný plátěný slunečník. Je-li stůl dostatečně velký, mohli byste tu skládat i puzzle.
Dětský domek na zahradu – když jste byli malí, možná jste také zatoužili mít svůj vlastní zahradní domek se stříškou a oknem. Dětské domečky poskytují účelový prostor pro kreativní vyjádření tvorby vlastního zázemí, pouze dbejte o to, aby domeček byl dostatečně velký a prostorný.
Terč se šipkami – děti potřebují i nějaké rozptýlení, a tím se může stát jednoduchý terč pro házení šipek. Je vhodný pouze pro starší děti a pod dohledem dospělých je možné začít i s lukostřelbou. Jsou to však sporty poměrně nebezpečné, pamatujte proto na přísná bezpečnostní opatření.
Houpačku – houpání uklidňuje mysl a je velice vhodné i pro roztěkané a nesoustředěné jedince. Zahradní houpačky tu můžete mít nachystané i pro dospělé a kromě klasické provazové byste mohli na zahradě užít i houpačku dřevěnou, překlápěnou v těžišti s houpáním pro dva.
Pískoviště – co by to bylo za dětské hřiště, kdyby se tu nedal postavit písečný hrad. Hra na pískovišti je skvělý antistres i pro dospělé a stavět cokoli z jemného písku není infantilním projevem nezralého jedince. Někteří lidé dovedou zhotovit nádherné stavby hradů a zámků, nad nimiž se doslova tají dech.
Masážní chodník – chcete-li si opravdu užít skvělý den a vyplnit svůj čas i sportovními aktivitami, vybudujte si na zahradě bosonohý chodník. Může jít i o profesionální řešení s betonovými výstupky a prohlubněmi, kde si chodidla opravdu užijí. Děti to bude určitě také bavit.