Ekonomika

I soukromníci si půjčují

Pokud se soukromému podnikateli nevede, odnáší to nejen on sám, ale i celý jeho podnik. V čemž je situace dost možná ještě daleko horší než u nepodnikajících lidí, protože takový podnikatel pochopitelně nenese odpovědnost jenom za sebe, ale i za vše, co souvisí s jeho firmou. A když dosáhnou problémy dostatečné velikosti, nezbývá nejednou, než si na provoz takového podniku peníze půjčit.
prasátko s mincemi

Ovšem ono to není zase až tak jednoduché, jak by se mohlo neznalému člověku zdát. Protože chtít si půjčit je jedna věc, ale získat nějakou půjčku, to už je o poznání složitější. Zejména právě v případě podnikatelů, kteří vězí až po uši v problémech.
Jakmile někdo takový ukáže jen velice skromné daňové přiznání, jakmile tento musí vyrukovat s jen nízkými příjmy nebo vytáhnout na světlo nějaký ten záznam v registrech dlužníků a podobně, ztratí o něj banky zájem. Takový žadatel je totiž považován za rizikového, nesplňuje požadavky, jež jsou v těchto finančních institucích na zájemce o půjčku kladeny, a proto nemá naději na úspěch.
A co potom?
Potom jsou nejednou tím jediným dostupným řešením nebankovní hypotéky bez registru.
V případě tohoto typu půjček totiž výše zmíněná negativa nemusí hrát zásadní roli, nad mnohými z nedostatků žadatelů lze přimhouřit oko. Protože hypotéky fungují odlišně.
čas jsou peníze

Zde je nezbytné dát v první řadě do zástavy nějakou nemovitost, sloužící jako garance toho, že vše bude řádně vráceno. A kdo takovou nemovitost nabídnout může, má tolik potřebné peníze, tedy padesát až sedmdesát procent její odhadní ceny, téměř na dosah ruky. Pak už totiž stačí jenom prokázat, že je dotyčný schopen ze svých příjmů hradit alespoň ty nejnižší možné splátky, a vše ostatní je podružné.
A proto takový podnikatel míří nejednou právě za touto půjčkou. Nemusí tu nic platit předem, doba splácení a výše splátek se dají flexibilně přizpůsobit potřebám, úroky jsou přijatelné, nehrozí tu žádné háčky,… A co by si mohl podnikatel v nouzi přát více, že?